Tým

Pavel Smrkovský, předseda Hudební mládeže ČR

52 let, Liberec, ředitel stavební firmy

Mým zaměstnáním je řídit stavební firmu, ale především jsem nadšenec do umění v jeho tvořivé formě i v podobě zájmu o veškerou dobrou hudbu, kvalitní filmy, krásné knihy  poezie a prózy, poutavé divadelní inscenace, skvělé taneční choreografie, hluboké obrazy i fotografie, výrazově silné sochy a nápaditou architekturu. Jsem příznivcem vědy a kritického myšlení stejně jako pozitivně vnímám duchovní nauky a mystiku rozvíjející přirozené schopnosti člověka, např. zen.

Mám rád Hudební mládež, protože spojuje mladé lidi podobných zájmů a nabízí jim setkání s výjimečnými osobnostmi umění a vědy.  Ale především umožňuje setkávání s jejich vlastní kreativitou a schopnostmi uvažovat nad jevy a ději v nových souvislostech. 

Martina Náhlíková, general secretary Hudební mládeže ČR

25 let, Plzeň, tajemnice uměleckého souboru Činohry Národního divadla Brno, externí dramaturgyně baletu Moravského divadla Olomouc

Mým největším zájmem je divadlo. Studovala jsem produkci na DAMU, baví mě ale i hrát, režírovat nebo se prostě dívat. Často chodím do divadla, na koncerty a jiné kulturní akce. Mezi mé další koníčky patří tanec (step, jazz musical dance, společenské tance), čtení, zpěv a sledování filmů. Občas píšu články a recenze do různých novin.

Hudební mládež pro mě znamená báječné, tvůrčí a inspirativní mladé lidi, přátele, které máte na celý život, akce plné umění, zábavy a kreativity, které vás vytrhnou ze všední reality, místo, kde má každý možnost osobního a osobnostního růstu a kolektiv lidí, kteří respektují a podporují jeden druhého. Proto se v ní cítím dobře a dělá mi radost pro ni pracovat.

Eva Matušková, vedoucí lektorského sboru Hudební mládeže ČR

32 let, Praha, učitelka Science a Integrated Science na Gymnáziu Nový PORG

Nejoblíbenější pohybovou aktivitou je pro mě balet, ale také ráda hraji volejbal, badminton, chodím po horách, čtu, zpívám, navštěvuji divadla a výstavy. S nadšením se učím cizí jazyky, ve volném čase pracuji na své němčině a francouzštině.

Hudební mládež jsem objevila během studia na gymnáziu jako muzikantka a brzy jsem zjistila, že HM je organizace, na jejímž rozvoji bych se moc ráda podílela. To jsem udělala - postupně jako dobrovolnice, animátorka, lektorka, generální sekretářka - tuto roli už jsem samozřejmě předala mladší generaci. Nyní se stále snažím lektorsky pomáhat kolegyním a kolegům s organizací i realizací našich akcí a předat své letité zkušenosti dál. Jako člověka mě HM nesmírně pozitivně ovlivnila, každé setkání s dětmi a mladými lidmi v HM i mimo ni je pro mě obrovskou radostí a inspirací.