Tým

Pavel Smrkovský, předseda Hudební mládeže ČR
 
Liberec, ředitel stavební firmy
 
Mým zaměstnáním je řídit stavební firmu, ale především jsem nadšenec do umění v jeho tvořivé formě i v podobě zájmu o veškerou dobrou hudbu, kvalitní filmy, krásné knihy  poezie a prózy, poutavé divadelní inscenace, skvělé taneční choreografie, hluboké obrazy i fotografie, výrazově silné sochy a nápaditou architekturu. Jsem příznivcem vědy a kritického myšlení stejně jako pozitivně vnímám duchovní nauky a mystiku rozvíjející přirozené schopnosti člověka, např. zen.
 
Mám rád Hudební mládež, protože spojuje mladé lidi podobných zájmů a nabízí jim setkání s výjimečnými osobnostmi umění a vědy.  Ale především umožňuje setkávání s jejich vlastní kreativitou a schopnostmi uvažovat nad jevy a ději v nových souvislostech. 

Martina Náhlíková, general secretary Hudební mládeže ČR

Plzeň, tajemnice uměleckého souboru Činohry Národního divadla Brno

Mým největším zájmem je divadlo. Studovala jsem produkci na DAMU, baví mě ale i hrát, režírovat nebo se prostě dívat. Často chodím do divadla, na koncerty a jiné kulturní akce. Mezi mé další koníčky patří tanec (step, jazz musical dance, společenské tance), čtení, zpěv a sledování filmů. Občas píšu články a recenze do různých novin.

Hudební mládež pro mě znamená báječné, tvůrčí a inspirativní mladé lidi, přátele, které máte na celý život, akce plné umění, zábavy a kreativity, které vás vytrhnou ze všední reality, místo, kde má každý možnost osobního a osobnostního růstu a kolektiv lidí, kteří respektují a podporují jeden druhého. Proto se v ní cítím dobře a dělá mi radost pro ni pracovat.

Eva Matušková, vedoucí lektorského sboru Hudební mládeže ČR

Praha, učitelka biologie a chemie

Nejoblíbenější pohybovou aktivitou je pro mě balet, ale také ráda hraji volejbal, badminton, chodím po horách, čtu, zpívám, navštěvuji divadla a výstavy. S nadšením se učím cizí jazyky, ve volném čase pracuji na své němčině a francouzštině.

Hudební mládež jsem objevila během studia na gymnáziu jako muzikantka a brzy jsem zjistila, že HM je organizace, na jejímž rozvoji bych se moc ráda podílela. To jsem udělala - postupně jako dobrovolnice, animátorka, lektorka, generální sekretářka - tuto roli už jsem samozřejmě předala mladší generaci. Nyní se stále snažím lektorsky pomáhat kolegyním a kolegům s organizací i realizací našich akcí a předat své letité zkušenosti dál. Jako člověka mě HM nesmírně pozitivně ovlivnila, každé setkání s dětmi a mladými lidmi v HM i mimo ni je pro mě obrovskou radostí a inspirací.