On-line Art HM

V roce 2021 (a částečně už v roce předešlém) jsme se - zejména vlivem aktuální pandemické situace - rozhodli realizovat různé umělecky zaměřené aktivity, projekty a také akce on-line formou.
V roce 2020 se jednalo třeba o výzvy Uměním proti nudě (spočívající ve sdílení příspěvků zobrazujících, jak se členové HM baví uměním během jarní karantény), Máchův Máj (společné šíření odkazu K. H. Máchy a jeho básně Máj) či on-line víkendovou akci Kreativní seminář Face2Art 2020. A samozřejmě i v roce 2020 pokračoval náš dlouhodobý projekt na YouTube s názvem Top Art Vlog.
V lednu 2021 jsme uskutečnili on-line formou naši tradiční akci Slavnostní vyhlášení výsledků 9. ročníku Face2Art a kromě toho pokračujeme ve vytváření a realizaci aktivit a výzev, které probíhají buď úplně nebo z části on-line, na sociálních sítích či obecně na internetu. A o těch se dozvíte právě zde.
Aktivity a výzvy, které aktuálně probíhají, jsou v názvu označeny červeně, ostatní pak černě.
Zapojte se do některé z těch aktuálních!

VÝZVA - VYVENČI BÁSEŇ
Kdo se chce zapojit do této výzvy, musí umístit do svého okolí básně, ale klidně také obrazy, fotografie či jiná umělecká díla.
Zaplňte své okolí, svůj oblíbený kousek veřejného prostoru uměleckým dílem nebo uměleckými díly, která jsou vám blízká! Poté to, co venku do prostoru okolo sebe umístíte, vyfoťte a dejte na Facebook a případně Instagram.
Díky tomu se z vašeho oblíbeného kousku umění bude moci těšit hodně vašich přátel!
V příspěvku prosím označte tuto stránku @Hudební mládež - Bavíme se uměním s tím, že se jedná o výzvu HM a přidejte hashtagy #Hudebnímládež #vyvenčibáseň #umění
VYVENČI BÁSEŇ - UMĚNÍ DO OKOLÍ - UMĚNÍ PRO KOHOKOLI

SÓLO PRO HM PEOPLE
Co se pod tímhle názvem skrývá?
Jde o HM taneční playlist, který jsme pro vás pro tyhle zvláštní dny připravili. "HM" proto, že obsahuje písně, které znáte z akcí Hudební mládeže - ať už z plesů, flashmobů, tanečních párty, workshopů či choreografií jednotlivých tanečních kurzů Letního tábora Hudební mládeže.
Na tyto písně si můžete doma zatancovat - třeba v kuchyni nebo mezi on-line hodinami - anebo si je třeba jen poslechnout. Věříme, že trocha tanečního pohybu vám zlepší náladu a pomůže vám pročistit si hlavu.
Playlist 50 HM písní a skladeb najdete zde http://bit.ly/Sólo_pro_HM_people
Napadá vás nějaká píseň, kterou máte s HM spojenou a není tam? Napište nám ji na e-mail info@hudebnimladez.cz nebo do zprávy na naší Facebookové stránce, rádi ji do playlistu přidáme.
Pojďte s námi vytvořit seznam ikonických HM písní!

ON-LINE TANEČNÍ WORKSHOP V RÁMCI FACE2ART 2021
Zúčastněte se našeho on-line workshopu s tanečnicí, choreografkou a lektorkou GAGA Natašou Novotnou, patronkou Face2Art pro kategorii Choreografie.
Bude se konat v neděli 23. května od 15:00 hod.  Odkaz, na němž celý workshop proběhne, dostanou přihlášení účastníci e-mailem nejpozději den před akcí.
Pokud se rozhodnete zúčastnit tohoto on-line workshopu, vyplňte přihlášku:
http://bit.ly/přihláška_on-line_workshop_tanec_Face2Art
Tento workshop je zcela zdarma. Po jeho skončení pouze požádáme jeho účastníky o vyplnění krátkého dotazníku.
Tento tanečně a obecně pohybově zaměřený workshop je první ze série seminářů a workshopů vedených patrony jednotlivých kategorií virtuální galerie Face2Art pořádaných v rámci jubilejního 10. ročníku této soutěže.
 

Virtuální flashmob HM
U příležitosti oslavy Mezinárodního dne tance, který připadá na 29. dubna, jsme spolu vytvořili video s virtuálním tanečním flashmobem na naši autorskou choreografii na píseň Video Killed the Radio Star.
Děkujeme všem 22 skvělým HM people, kteří se zapojili, samostatně se naučili choreografii a natočili se, jak tančí a také naší animátorce Anežce Mann, která jednotlivá videa dala dohromady.
Díky tomu si na oslavu tanečního umění můžeme zatančit (alespoň virtuálně) flashmob spolu - dříve, než to půjde naživo na akcích Hudební mládeže.

  • Tančí: Tereza Bahníková, Viktorie Bahníková, Veronika Bezdíčková, Jindřich Bezdíček, Veronika Bostlová, Alžběta Čamková, Pavel Fogl, Michaela Grecmanová, Tereza Janoušková, Klára Jiráčková, Eleonora Kočí, Anežka Mann, Martina Náhlíková, Lada Řezníková, Tereza Říhová, Laura Marie Smrkovská, Lukáš Smrkovský, Edita Strachová, Hana Stýblová, Marie Šebková, Anna Marie Šťastná a Rebeka Šťastná.
  • Choreografie: Martina Náhlíková, Laura Smrkovská a Lukáš Smrkovský
  • Produkce virtuálního flashmobu: Pavel Smrkovský, Martina Náhlíková a Anežka Mann

#flashmob #Hudebnímládež #Mezinárodnídentance #internationaldanceday #tanec

Moc se těšíme na to, až si letošní flashmob spolu zatančíme naživo.
Za HM
Martina, Laura Marie, Lukáš a Pavel

Na výsledek se můžete podívat zde: http://bit.ly/VIRTUÁLNÍ_FLASHMOB_HM_2021

VÝZVA - HM FLASHMOB 2021
VÝSLEDEK TÉTO VÝZVY NAJDETE ZDE:
http://bit.ly/VIRTUÁLNÍ_FLASHMOB_HM_2021

Zapojte se s námi do virtuálního tanečního flashmobu HM!
Jaké je zadání této umělecké výzvy? Naučte se choreografii podle našich instruktážních videí (viz níže), natočte ji na šířku a pošlete nám ji do soboty 24. dubna do půlnoci na e-mail info@hudebnimladez.cz
Jednotlivá videa pak dáme dohromady a zatančíme si tak (alespoň virtuálně) flashmob spolu - dříve, než to bude možné naživo.

Letošní choreografii pro vás připravili Martina Náhlíková, Laura Marie Smrkovská a Lukáš Smrkovský za podpory a pomoci Pavla Smrkovského.

Členové HM dostali e-mailem bližší instrukce k této výzvě a také písemný zápis choreografie, který by měl pomoci k jejímu zvládnutí. Pokud ho někdo nedostal a stojí o něj, stačí nám napsat, rádi zašleme.
#flashmob #Hudebnímládež

VÝZVA - SVĚTOVÝ DEN POEZIE
21. března, na Světový den poezie, jsme na sociálních sítích zveřejnili jednodenní výzvu, jejímž účelem a smyslem bylo šířit poezii.
Spočívala v tom, že každý, kdo se chtěl zapojit, měl nějakým způsobem vyfotit svou oblíbenou báseň (např. jen daný text, vyfotit se sami nějak s oblíbenou básní / sbírkou, ať už uvnitř či venku nebo jakkoli jinak) a poté vytvořit s touto fotkou příspěvek na sociáních sítích. V něm mělo být uvedeno jméno autora, název básně a případně i název sbírky.
Každý, kdo se výzvy zúčastnil, měl nominovat své další tři přátele, aby se této výzvy zúčastnili.
Příspěvky z této výzvy najdete na Facebooku a případně také na Instagramu pod hashtagy #Hudebnímládež a #Světovýdenpoezie