Duhová bouře

Duhová bouře je multižánrový festival Hudební mládeže v Liberci. Klade si za cíl nejen obohatit a pobavit jeho účastníky z řad HM i odjinud, ale také vnést trochu toho zdravého, kulturního rozruchu do města, se kterým je neodmyslitelně spojen.
Odehrává se obvykle na začátku června a jeho nejvýraznějším momentem je čtvrteční karnevalový průvod centrem Liberce na náměstí před radnicí, kde po něm následuje rozmanitá série hudebních, tanečních a jiných vystoupení. Během pátku a soboty probíhají nejrůznější kulturní programy jako jsou koncerty, divadelní představení, flashmob, Duhové město, Guerilla Poetring apod. a v neděli dopoledne HM uzavírá svůj festival Duhovou ZOO - akcí určenou dětem. Přestože první ročník Duhové bouře se uskutečnil v roce 2006, historie festivalu HM v Liberci sahá do roku 1991. Již třicet let tedy HM rozhýbává Liberec hudbou a tancem.

Plná účast na festivalu vč. ubytování a stravování je pro žáky a studenty do 25 let.
Návštěvnická účast bez zajištění ubytování a stravování je možná i pro starší.

Facebooková stránka festivalu Duhová bouře:
https://www.facebook.com/duhovaboure

DUHOVÁ BOUŘE 2023
🌈⚡️🌈⚡️🌈

32. ročník festivalu Duhová bouře se uskuteční od 1. do 3. června 2023 v Liberci.
 

Milí přátelé,

přijeďte do Liberce na 32. ročník festivalu Duhová bouře!

Co vás čeká? DUHOVÝ KARNEVAL!
Můžete se těšit na strhující atmosféru čtvrtečního Duhového karnevalu – tedy karnevalového průvodu městem za rytmu samby v podání formace TAM-TAM Batucada Miloše Vacíka, na krásné orientální tanečnice studia AISHA Liberec, nespoutanou energií nabité tanečnice a cheerleaders Studia Takt, rychlé a hbité členy Vem Camará Capoeira Liberec, ladné tanečnice a tanečníky studia Alta Dance, svižné tanečnice a tanečníky skupiny Divokej Ir a další.

Přijeďte a zúčastněte se nejen Duhového karnevalu, ale také celkem tří repríz tanečního flashmobu, jedinečného večera Slam poetry & Poetry a Duhové ZOO!

Užijte si s námi atmosféru festivalového Liberce!

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

Členové HM, kteří na festivalu účinkují nebo pomáhají s organizací, mají celou účast na festivalu ZDARMA a bude jim proplaceno cestovné.

Účastnický poplatek pro členy HM, kteří neúčinkují ani nepomáhají s organizací akce, je 333 Kč. Tato cena je dotována sponzory HM ČR.
Tento poplatek zahrnuje vstupné na všechny oficiální i doprovodné programy festivalu, festivalové tričko, ubytování a také stravování.
Poplatek je možné uhradit buď hotově po příjezdu na festival, nebo převodem na účet Hudební mládeže. Číslo účtu HM ČR je 186 923 646 / 0300 a jako poznámku k platbě uveďte prosím své jméno a příjmení.

Pokud se rozhodnete přijet pouze na část festivalu, uvědomte nás o tom v rámci přihlášky, případně nám napište na info@hudebnimladez.cz Tyto informace o vaší účasti potřebujeme vědět především kvůli zajištění ubytování.

Doplňující organizační informace vč. adresy ubytování dostane každý přihlášený účastník prostřednictvím e-mailu několik dní před festivalem.

Pro další informace můžete volat na tel. 774 115 601 (Martina Náhlíková - general secretary HM ČR, produkce festivalu).

Přihláška na 32. ročník festivalu Duhová bouře:
/akce již proběhla/

 

PROGRAM 32. ROČNÍKU FESTIVALU

Čtvrtek 1. června
16.30 – DUHOVÝ KARNEVAL
- 16.30 park ulici Na Rybníčku – Karnevalový průvod městem vedený Tam Tam Batucada (přes Soukenné nám. Pražskou ulicí k radnici)
- 17.00 nám. Dr. E. Beneše – multižánrový koncert a taneční vystoupení souborů Vem Camará Capoeira, Cheerleaders Takt, AISHA Liberec, Altadance, Divokej Ir, Tam Tam Batucada a dalších

19.00 – SLAM POETRY & POETRY
- sál Knihkupectví Fryč
Večer slam poetry a autorské poezie.
Vystoupí slameři ING. PUDING a THEA a mladí básníci z Hudební mládeže - Michael Drahý, Timofey Golev, Anežka Mann, Martina Náhlíková, Lukáš Smrkovský, Marie Šebková a Anna Tesaříková.
Vstupné pro veřejnost: 100,- Kč dospělí / 50,- Kč studenti a senioři
Akreditovaní účastníci festivalu z řad Hudební mládeže mají vstup zdarma.

Pátek 2. června
10.00 – GUERILLA POETRING
- nám. Dr. E. Beneše, Moskevská ul., Pražská ul., Soukenné náměstí
Poetické performance v ulicích města s hudebními a výtvarnými prvky

15.00 – Flashmob LIBEREC
 společná taneční performance ve veřejném prostoru
- 15.00 náměstí Dr. E. Beneše
- 15.15 Soukenné náměstí

Sobota 3. června
10.00 – 14.00 DUHOVÁ ZOO
- umělecká interaktivní soutěž pro děti se sérií hudebních, výtvarných a tanečních workshopů
- ZOO Liberec

Jednotlivé časy a složky programu se mohou změnit. 😊

Děkujeme našim partnerům a sponzorům, kterými jsou: