Duhová bouře

Duhová bouře je multižánrový festival Hudební mládeže v Liberci. Klade si za cíl nejen obohatit a pobavit jeho účastníky z řad HM i odjinud, ale také vnést trochu toho zdravého, kulturního rozruchu do města, se kterým je neodmyslitelně spojen.
Odehrává se obvykle na začátku června a jeho nejvýraznějším momentem je čtvrteční karnevalový průvod centrem Liberce na náměstí před radnicí, kde po něm následuje rozmanitá série hudebních, tanečních a jiných vystoupení. Během pátku a soboty probíhají nejrůznější kulturní programy jako jsou koncerty, divadelní představení, flashmob, Duhové město, Guerilla Poetring apod. a v neděli dopoledne HM uzavírá svůj festival Duhovou ZOO - akcí určenou dětem. Přestože první ročník Duhové bouře se uskutečnil v roce 2006, historie festivalu HM v Liberci sahá do roku 1991. Již třicet let tedy HM rozhýbává Liberec hudbou a tancem.

Plná účast na festivalu vč. ubytování a stravování je pro žáky a studenty do 25 let.
Návštěvnická účast bez zajištění ubytování a stravování je možná i pro starší.

Facebooková stránka festivalu Duhová bouře:
https://www.facebook.com/duhovaboure

 

DUHOVÁ BOUŘE 2024
🌈⚡️🌈⚡️🌈

33. ročník festivalu Duhová bouře se uskuteční od 30. května do 1. června v Liberci.
 

Milí přátelé,

přijeďte do Liberce na 33. ročník festivalu Duhová bouře!

Co vás čeká? DUHOVÝ KARNEVAL!
Můžete se těšit na strhující atmosféru čtvrtečního Duhového karnevalu – tedy karnevalového průvodu městem za rytmu samby v podání formace TAM-TAM Batucada Miloše Vacíka, na krásné orientální tanečnice studia AISHA Liberec, nespoutanou energií nabité tanečnice a cheerleaders Studia Takt, na nápadité vystoupení folklorních souborů Jizera a Jizerka, rychlé a hbité členy Vem Camará Capoeira Liberec, vystoupení malých tanečnic ze Studia Beruška, historické tance v podání souboru Villanella, ladné tanečnice a tanečníky studia Alta Dance, svižné tanečnice a tanečníky skupiny Divokej Ir a další.

Přijeďte a zúčastněte se nejen Duhového karnevalu, ale také inscenace CESTA nebo Duhové ZOO!

Užijte si s námi atmosféru festivalového Liberce!

 

PROGRAM 33. ROČNÍKU FESTIVALU

Čtvrtek 30. května
16.30 – DUHOVÝ KARNEVAL
- 16.30 park ulici Na Rybníčku – Karnevalový průvod městem vedený Tam Tam Batucada (přes Soukenné nám. Pražskou ulicí k radnici)
- 17.00 nám. Dr. E. Beneše – multižánrový koncert a taneční vystoupení souborů Vem Camará Capoeira, Jizera a Jizerka, Cheerleaders Takt, AISHA Liberec, Altadance, Divokej Ir, Villanella, Studio Beruška a Tam Tam Batucada 

Pátek 31. května
10.00 – 12.00 RYTMY SVĚTA
- workshopy Miloše Vacíka pro žáky a studenty libereckých škol

19.00 – CESTA
- autorská inscenace Divadla F. X. Šaldy, jejímž hlavním pilířem je dětská opera Hanse Krásy Brundibár
Představení CESTA začíná v Technickém muzeu, nejprve na nádvoří a poté v jedné z hal. Představení dále pokračuje u Krajské vědecké knihovny a následně končí v Šaldově divadle.

Sobota 1. června
10.00 – 14.00 DUHOVÁ ZOO
- umělecká interaktivní soutěž pro děti se sérií hudebních, výtvarných a tanečních workshopů
- ZOO Liberec

Jednotlivé časy a složky programu se mohou změnit. 😊

Děkujeme našim partnerům a sponzorům, kterými jsou: