PRKNA

Festival hudebního divadla Prkna je setkání studentských divadelních souborů, které samostatně nebo pod vedením svých pedagogů provozují vlastní divadelní představení, jejichž důležitou součástí je hudba. Prkna jsou soutěžní divadelní přehlídkou. V porotě každoročně zasedají odborníci z oblastí slova, režie, herectví atd.

P ůsobivá představení
R okující porota
K omediantský workshop
N ové zkušenosti, nové zážitky, noví kamarádi
A tmosféra divadla Drak a Hradce Králové

Plná účast na festivalu vč. ubytování a stravování je pro žáky a studenty do 25 let. Návštěvnická účast bez zajištění ubytování a stravování je možná i pro starší.

Facebooková stránka Prken - festivalu hudebního divadla:
https://www.facebook.com/Prknafestivalhudebnihodivadla

 

Prkna 2022 – 20. ročník soutěžní přehlídky

8. - 10. dubna 2022, Hradec Králové

 

PROGRAM JUBILEJNÍHO 20. ROČNÍKU FESTIVALU

PÁTEK
18:00 - 19:00      prezence souborů a účastníků v Divadle DRAK

19:09 - 19:49      seznamka

20:00 - 22:15      zkoušky soutěžních souborů I


SOBOTA

7:00 -  8:30        snídaně

8:00 -  9:40        zkoušky soutěžních souborů II

10:00 - 12:10     přehlídka Prkna – 1. část

12:12                  oběd

13:30 - 14:20     přehlídka Prkna – 2. část

111 minut pauza     rokování poroty + divácké hlasování + pauza na zmrzlinu :-)

16:16 - 18:18     hodnocení poroty, předání cen

18:20 - 18:45     večeře

19:19                 divadelní workshop Daniely Fischerové

21:21                 AfterDrak


NEDĚLE

7:30 - 9:00         snídaně  

                          ...návrat do reality :-)

 

Přijeďte a nasajte neopakovatelnou atmosféru divadla Drak.
Nechte se inspirovat směsí hudby, tance, slov a barev.


Informace a přihláška pro účastníky - jednotlivce ZDE.

Chcete se se svým souborem zúčastnit přehlídky PRKNA 2022? Vyplňte PŘIHLÁŠKU PRO SOUBORY.S případnými dotazy se můžete obrátit na Martinu Náhlíkovou – produkci festivalu, tel. 774 115 601, e-mail: info@hudebnimladez.cz


PODMÍNKY SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKY
Inscenace soutěžní přehlídky PRKNA musí splňovat tato kritéria:

  • autorské představení (může být i zcela nově pojaté zpracování známé divadelní hry)
  • délka od 10 do 40 minut
  • výrazná hudební složka

PRKNA jsou přehlídkou autorských představení s výraznou hudební složkou. Cílem přehlídky není snaha o profesionální divadelní klání, ale podpoření vlastní tvůrčí iniciativy studentů a vytvoření možnosti prezentovat výsledky jejich tvorby.

Do poroty jsme letos opět oslovili přední českou dramatičku a spisovatelku Danielu Fischerovou a režiséra, herce a skladatele Jiřího Vyšohlída, který je držitelem Ceny Thálie za celoživotní mistrovství v kategorii loutkové divadlo za rok 2015. Dalšími členy poroty jsou Martin Murín, vedoucí anglicky hrajícího divadelního souboru Drama Queens a předseda HM ČR a autor mnoha divadelních her Pavel Smrkovský. Posledního člena poroty brzy zveřejníme :-)

Přehlídky se mohou zúčastnit všechny studentské soubory, tj. jak stálé divadelní skupiny, tak i soubory, které vznikly jen pro realizaci jediného představení např. na školní akademii. Publikum tvoří členové ostatních souborů, mladí návštěvníci festivalu a porota složená z divadelních profesionálů a pedagogů hudebních a dramatických oborů konzervatoří a DAMU. Ta hodnotí jednotlivá představení a pomáhá souborům formou konkrétních rad.

Divadelní přehlídka Prkna je studentům ve věku 12 – 25 let a vedoucím souborů či pedagogům.

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

Program festivalu začíná v pátek 8.4. v 19:09. Naplánujte si tedy prosím svůj příjezd do Hradce Králové tak, abyste se nejpozději do 18:45 mohli dostavit k prezenci v Divadle Drak (ul. Hradební 632). Festival zahájíme v 19:09 společnou seznamkou, po které budou následovat zkoušky souborů v divadle.

Ubytování je zajištěno v SOŠ Veterinární ve třídách, sprchy jsou k dispozici. Vezměte si s sebou spacáky, karimatky a boty na přezutí. 

Stravování je zajištěno od sobotní snídaně do nedělní snídaně. Oběd a večeře se podávají v divadelním klubu Divadla Drak, snídaně v jídelně SOŠ Veterinární. Vegetariáni, hlaste se předem! ;-)

Účastnický poplatek pro účinkující studenty nebo pedagogický doprovod je snížen na 222 Kč na osobu a zahrnuje ubytování, stravování a veškerý program festivalu. Bez ubytování a stravování je poplatek pro účinkující 0,- Kč.

Pro neúčinkující studenty je poplatek 333,- Kč na osobu a zahrnuje ubytování, stravování a veškerý program festivalu. Poplatek bez ubytování a stravování činí 1,- Kč na osobu. Vlastní účast na přehlídce je zdarma.

Poplatek je možné uhradit buď při prezenci, nebo převodem na účet Hudební mládeže. Číslo účtu HM ČR je 186 923 646 / 0300 a jako poznámku k platbě uveďte prosím své jméno. 

Pokud jste přihlášeni na festival PRKNA a rozhodnete se zrušit svoji účast, sdělte to prosím ihned koordinátorům festivalu. Usnadníte tak práci organizátorům. Děkujeme.