Přehled akcí 2020

Zimní filmová škola   7. - 9. února, Praha

Letošní cinema-víkend má téma PADOUCH nebo HRDINA. Promítání filmů, ve kterých hraje tématika padoušství  a hrdinství důležitou roli, programově doplní natáčení vlastních tanečních snímků. ZFŠ tradičně nabízí účastníkům možnost poznat určitý typ filmů jak z divácké tak z tvůrčí stránky a zasoutěžit si v oblíbeném filmovém kvízu.

Duhová bouře    /odloženo vzhledem ke koronaviru/, ^Liberec

Multižánrový festival odehrávající se na přelomu května a června v Liberci. Od středy do soboty se můžou účastníci festivalu i severští domorodci těšit z programu zahrnujícího divadelní hry, koncerty kapel, literární čtení, taneční vystoupení, pouliční performance, dětský den v ZOO a především karnevalový průvod městem, který je pomyslným vrcholem celé akce. Letošní duhovka bude jubilejním třicátým ročníkem festivalu HM v Liberci, který již neodmyslitelně patří k atmosféře města.

Letní ateliér      1. - 10. července, Třeboň

Deset renesančních dní na třeboňském zámku během kterých se účastníci setkají s řadou inspirativních osobností české kulturní scény, ve skupinách stvoří divadelní představení, utkají se v literárních duelech, pohovoří o slavných malbách, zamuzicírují si a ještě u toho mimochodem natočí pár filmů patří k těm nejvíce vyčerpávajícím a zároveň naplňujícím akcím HM. Letošním tématem LA je (NE)SMYSL V UMĚNÍ, kterýmžto se budeme zabývat jak v ranních slůvkách, tak v divadelních dílnách a během setkání s hosty. Hosté se pro každý ročník ateliéru mění, například loni to byli hudební publicista Jan Králík, shakespearolog Martin Hilský, tanečník Michal Štípa, spisovatelka Daniela Fischerová, hudebník Miloš Vacík a dokumentaristka Olga Sommerová.

Letní tábor       12. - 21. srpna, Poděbrady

Letní tábor HM je určen pro aktivní hudebníky, zpěváky a tanečníky ve věku od 12 do 20 let. Nabízí intenzivní spolupráci se zkušenými lektory hudebních a tanečních kurzů i prázdninovou atmosféru lázeňského města. Připraveny jsou klavírní kurzy, lekce komorní hry na smyčcové i dechové nástroje, pěvecké kurzy a workshopy, taneční kurzy (step, balet, jazz musical dance) a především komorní orchestr a pěvecký sbor HM.

Mladá Smetanova Litomyšl       17. - 20. září, Litomyšl

Mladší a rozvernější sestra festivalového giganta vážné hudby, Smetanovy Litomyšle. Zatímco na "velkou Smetanku" se do Litomyšle sjíždí starší a movitější příznivci hudby, mladí kulturní nadšenci tam míří na konci září, kdy sezóna fesťáků pomalu končí, ale pořád je ještě příliš hezky, než abychom to úplně zabalili. Přijeďte prožít strhující víkend ve Smetanově domě, kde se hraje, zpívá, tančí, hraje divadlo, pouští filmy, vystavují fotky, přednáší literatura a diskutuje s novými i starými přáteli o všem možném. Spánek je v případě nutnosti možný, ale zkušení mazáci si ho většinou nechávají na doma.

PRKNA     (16. - 18. října, Hradec Králové) - zrušeno na základě opatření vlády

Festival hudebního divadla, který se každoročně koná v Divadle DRAK v Hradci Králové. Přijeďte si zahrát se svým souborem, nebo se jen tak podívat a potkat se s dalšími mladými lidmi se zájmem o hudbu a divadlo. Kromě soutěžní přehlídky, která je hlavní částí programu, se můžete těšit na jedno drakovské představení, zábavný seminářík a kreativní sobotní večer plný divadelních hrátek a hříček.

Kreativní seminář Face2Art      6. - 8. listopadu, Praha

Je možné za jediný víkend napsat báseň, povídku, složit a nahrát píseň, vymyslet a zatančit choreografii, natočit a sestříhat film, pořídit několik uměleckých fotografií a ještě si u toho najít čas na večerní divadelních hříčky se stejně zaměstnanými kamarády? Alespoň jednou ročně zní odpověď ano. Většinou se u toho dokonce dobře bavíme, trochu se i vyspíme a leckomu se podaří se nezbláznit. Máte-li rádi tvorbu umění a výzvy, přidejte se.

Vyhlášení Face2Art       12. prosince, Praha

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen v soutěži Face2Art se každoročně koná v budově HAMU. Samotnému ceremoniálu obvykle předchází workshop, kterého se můžou účastníci vyhlášení (včetně doprovodů) zúčastnit. V uplynulých letech to byly například spisovatelský workshop s Danielou Fischerovou či pohybový workshop s Natašou Novotnou. Obě tyto dámy jsou zároveň porotkyněmi soutěžních kategorií Face2Art Povídka a Choreografie. Více o soutěži Face2Art čtěte zde nebo přímo na stránkách této virtuální galerie www.face2art.cz.