Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR

      Organizace uznaná MŠMT
      pro oblast práce s dětmi a mládeží Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    


Články  

TAM-TAM


  Diskuse

Osobnosti týdne II. - Pavel Smrkovský Vydáno: 17.4.2008
Autor: Jituš Nebeská, Baruš Scholzová
5373 čtenářů(fanfára) Velevážené publikum, psát pro vás to je unikum! Nyní se však podíváme, co jste vy napsali pro nás... Vrací se mezi vás OSOBNOSTI!!! (potlesk) Jako prvnímu jsme vaše otázky položily samotnému předsedovi Humlu PAVLOVI SMRKOVSKÉMU. (jásot) Vše, co jste o něm chtěli vědět, se nyní můžete dočíst na těchto stránkách…
Milý Pavle, chtěla bych se Tě zeptat, čím to, že neustále s velkou oblibou používáš při psaní Caps Lock. Je to součástí image hudebněmládežnického bosse, či je v tom něco niterného a hlubokého? Či něco úplně jiného? ;)
Děkuji za odpověď a zdravím Tě, Kiki Sedláková


Mám rád tiskací písmena a někdy také chci zdůraznit význam mého sdělení. Většinou je to ale asi čistá funkcionalistická vizuální podoba textu, která mě nutí stisknout to fascinující veliké tlačítko a pak už jen psát a psát a psát a vnímat ten prostor mezi písmeny. TAK TO JE.

Proč máš tak rád tanec? Pavel Paták

Je to sebevyjádření, radost z hudby a pohybu, asociace na můj obdiv všem umělcům tance. Často i soulad a komunikace.


Nechtěl bys uspořádat Miss HM? Pavel Paták

Určitě, ale jak hodnotit Tvořivost, Obětavost, Přátelskost, Vznešenost, Invence, Půvab a Šarm? Jde to vůbec? A kdo by zasedl v porotě a hodnotil promenádu v charisma osobnosti ?


Jak jsi prožil první den ve funkci předsedy HM? Tereza Machačíková

Jako štvanec s pěti kávami za hodinu a bojovnou zarputilostí.


Jaký je Tvůj nejhorší zážitek s HM? Tereza Machačíková

Asi ta tahanice před šesti lety s lidmi z dávných dob HM. Nechtěli Hudební mládež nechat vést mladými lidmi. Tam šlo o podstatu Humlu a o jeho samotnou existenci.


Nakolik se vyplnily Tvoje představy o budoucnosti, které jsi měl v 6 letech? Tereza Machačíková

Chtěl jsem být vedoucím safari, starat se o zvířata v rezervaci kráteru Ngoro Ngoro a mít svou lvici Elsu. Tak to mi úplně nevyšlo. Ale máme doma kocoura Ánandu a na zahradě srnky.


Kočka dopadne vždy na nohy, chleba s máslem na namazanou stranu. Na kterou dopadne kočka, která má na zádech namazaný krajíc? Petra Schnaubertová

To je určitě koan !!! Vstřebám ho, odhodím vše mimo něj a až pochopím jeho smysl, odpovím třeba…"Cesta k Velké misce trvá, Ticho koček je píseň věčnosti, ó, Mistře".


Jak si představuješ svůj nejkrásnější den? Monika Boháčová

Jako okamžik v nejzazší podstatě našeho Bytí, cosi absolutního mimo čtyři rozměry vesmíru a nad polaritou světa. A nebo den s plným pochopením všeho….tak dobrá, je to tichý slunečný den ve vyhřáté posteli s čajem a knihou Davida Lodge Hostující profesoři.


Víš, čím zaručeně potěšíš své přátele nebo rodinu? Monika Boháčová

Tím, že budu člověkem podle jejich představ. Tedy ne sám sebou. Je to dilema a platí obecně.


Kdyby Ti někdo vyprávěl krásný a moudrý příběh, komu jako prvnímu bys ho převyprávěl? Monika Boháčová

Nejbližšímu Hledajícímu nebo Potřebnému. A také Lukáškovi, Lálince, Ánandovi a přátelům.


Jak bys dokončil rčení: "S dnešní mládeží je to jako s asfaltem…"? Lukáš Habanec

…izoluje tento svět proti dešti nudy a potokům zatuchlosti.


Jaký je Tvůj nejšťastnější, nejlegračnější a nejnebezpečnější zážitek? (míněno každý zvlášť) Helena Novotná

Nevím, který zážitek je NEJ a v jaké úrovni. Všechno to do sebe zapadá, je to stále můj život…šťastný, legrační, nebezpečný.


Proč myslíš, že se houslovému klíči říká houslový, když v něm hraje i plno dalších nástrojů? Helena Novotná

Houslový klíč vypadá jako housle…lesní roh hraje v basovém klíči. Třeba tak.


Stává se Ti také, že pokud se podílíš na představení a ono skončí, naplní Tě pocit vnitřní prázdnoty, ačkoliv se neodehrálo naposledy? Je pro Tebe nejkrásnější, když dílo vzniká? Manuel Elvír

Je to pocit Prázdnoty, která je Naplnění. A také úleva, samozřejmě. Ale nejkrásnější je určitě proces tvorby, stvoření inscenace, básně, písničky. Myslím si, že lidé mají potřebu tvořivosti danou evolučně a potřebu Krásy také. Je to v nás.


Zajímalo by mě, jestli jsi někdy o Hudební mládeži pochyboval. Jestli jsi někdy pochyboval, zda to, co děláš, má smysl… Jitka Nebeská

Ano a stále cvičně pochybuji o smyslu všeho. Hudební mládež má ale v sobě sílu Setkávání. Pokud si mám vybrat mezi smysluplnými aktivitami našeho světa, chci pomáhat tvořit prostředí, kde se setkávají výjimeční, originální, tvořiví a laskaví lidé na cestě k sobě a k životní moudrosti. Takoví často vytvářejí přátelství, která dělají náš svět lepší a směřují ke vznešenosti. Nejsem přítel iluzí, ale stále jsem praktický idealista. Proto VÍM, že Hudební mládež má hluboký smysl. A znáte to. " Dokud bude trvat vesmír, dokud bude ..…."


P.S. : HUDEBNÍ MLÁDEŽ JE STAV MYSLI A SRDCE.


Všem jmenovaným děkujeme za inspirující příspěvky. Rozhodnutím Pavla Smrkovského získává ocenění za nejoriginálnější otázku Petra Schnaubertová. Gratulujeme! (famfára + potlesk)

Příští Osobností se stane animátorka, divadelnice a studentka učitelství 1. stupně v Olomouci Klára Mikulková. Své otázky opět zasílejte na emailovou adresu, kterou právě vidíte na obrazovkách - barus.jitus@hudebnimladez.cz - do neděle 27.4.08. Autor(ka) nejoriginálnějšího příspěvku se opět může těšit na věcnou cenu… (titulky; za podpory atd. atd.)

Autor: Jituš Nebeská, Baruš Scholzová
Vydáno: 17.4.2008
5373 čtenářů
vytisknout článek
Hlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR