Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR

      Organizace uznaná MŠMT
      pro oblast práce s dětmi a mládeží Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    


Články  

TAM-TAM


  Diskuse

Strašně hodná Lucinka Vydáno: 17.11.2010
Autor: Malenka
3177 čtenářůTo vám byla jedna Lucinka a to byla strašně hodná holčička. Tak strašně, že se jí už v červenci ptali: Ty jsi tak hodná holčička, Lucinko, copak by sis přála od Ježíška k Vánocům?

A Lucinka se zamyslela a řekla: Já bych si moc přála růžového koníčka Ponyho Rozčeš mě. Nebo bych si přála tu panenku, co doopravdy čůrá a pláče. Nebo…nebo bych chtěla k panenkám nádobíčko a žehlicí prkno jako má maminka.

Uplynulo ještě pár měsíců a přišly Vánoce. Na Štědrý den Lucinka pomáhala mamince uklízet sváteční pokoj, utírala prach, zalévala květiny, obalovala řízky a bez odmlouvání si vzala slavnostní růžové šatičky a bílý svetr, co štípe.

Když zmizel z talířů poslední kousek bramborového salátu i tatínkovi, který si samozřejmě dvakrát přidal, šla Lucinka s maminkou bez odmlouvání mýt nádobí. A právě když utírala poslední vidličku, ozvalo se z pokoje tiché cinknutí! Lucinka sebou trhla a rychle seskočila ze židličky. A bylo to přesně tak, jak doufala. Dveře do svátečního pokoje byly otevřené a u otevřeného okna zářil velký ozdobený strom. Záclona povlávala ve větru jako by Ježíšek s dárky utekl těsně před tím, než Lucinka vkročila do pokoje. Jen tak tak že stihl rozsvítit prskavky. A těch dárků!!

Lucinka je hned začala rozbalovat. První dárek patřil babičce, pak další tatínkovi, ale ve třetím našla Lucinka rozkošného růžového koníčka. Měl u sebe v krabici i hřebínek, kartáč a fén, aby mohla Lucinka správně pečovat o jeho duhovou hřívu. Pak rozbalila Lucinka další balíček a tam byla krásná sada malovátek pro malé slečny i se sponkami do vlasů.

Jenže Lucinka byla doopravdy strašně hodná holčička, a tak v dalším balíčku našla velké růžové žehlicí prkno s napařovací žehličkou a dokonce…dokonce byla pod stromečkem i malá pračka!

A to ještě nebylo všechno! Pod stromkem pořád ještě zůstávala velká krabice a v ní … našla Lucinka panenku Pláču. Pláča vypadala jako opravdické miminko a uměla nejen čůrat a plakat jako malé děti ale dokonce bylo na krabici napsáno, že jí už brzo vyroste první zoubek!

A tak to začalo. Ještě tu noc se Pláča pětkrát počůrala a od dvou do pěti plakala jako o život. Lucinka byla ráno trochu nevyspalá, ale Pláča byla opravdu roztomilá a Lucinku moc bavilo se o ni starat. Mezi přebalováním a houpáním Pláči stihla vyprat plínky, vyžehlit a rozčesat duhovou hřívu růžovému koníkovi.

Přes den Pláča plakala ještě víc a přebalit ji musela Lucinka aspoň osmkrát. Pláča nakonec usnula po 28 písničkách a spala celé dvě hodiny. Pak se probudila a nebyla k utišení. To budou asi ty zoubky, povídala maminka s babičkou a šly si lehnout. Zato Lucinka vůbec nespala. Tišila Pláču, dávala chladit gumové kousátko na tišení bolavých zoubků a přebalovala. Ráno Pláča konečně usnula, jenže Lucinku vzbudil koník s úplně rozcuchanou hřívou a než ho stihla učesat, byla Pláča zase vzhůru. Naštěstí byla Lucinka šikovná, takže když Pláču přebalila a dala jí snídani, houpala ji na jedné ruce a druhou žehlila vyprané oblečení.

Celé to trvalo skoro týden, pak konečně Pláče vyrostl první zoubek. Konečně si mohla Lucinka trochu odpočinout. Pláču vzala ven povozit Marcelka od vedle, která nebyla vůbec tak hodná, takže žádnou panenku nedostala, a celé svátky venku stavěla sněhuláky a jezdila na sáňkách. Koncem týdne začal růst Pláče druhý zoubek.

Dávejte si, děti, opravdu dobrý pozor. Jestli jste vážně strašně moc hodné, mohly byste dostat úplně všechno, co si přejete. A na to je někdy dost času…

Autor: Malenka
Vydáno: 17.11.2010
3177 čtenářů
vytisknout článek
Hlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR