Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR

      Organizace uznaná MŠMT
      pro oblast práce s dětmi a mládeží Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    


Články  

TAM-TAM


  Diskuse

Osobnost týdne - Markéta Steklá Vydáno: 29.9.2008
Autor: Jituš Nebeská, Baruš Scholzová
4406 čtenářůVážení přátelé a přátelky,
Přestože mnohým (slečnám) z vás to jistě zlomí srdce, rozhodly jsme se sesadit z trůnu Martina Fišera a přicházíme s novou Osobností! A protože to nejlepší čeká vždycky na konec, představíme vám dnes samotnou Markétu Steklou, aktivní členku výboru HM, spolehlivou organizátorku a kouzelnou vílu v království ekonomie. Co všechno má Maky ráda? To se dozvíte na následujících řádcích…Měla jsi někdy v dětství (příp. i později) nějakou přezdívku související s Tvým příjmením? Helena Novotná

Pan učitel matematiky na základní škole mi říkal „Steklino“, jinak ke mně byli všichni hodní a komolili mi jen jméno.

Co bývá při přípravě akcí nejnáročnější a co se naopak "dělá samo"? Helena Novotná

Nejnáročnější je stihnout všechno včas a zapomenout na co nejméně věcí. Někdy bývá náročné přijmout fakt, že akce už začíná nebo že místo plavání a tancování sedíte nad počítačem, tvoříte text do brožury a tváříte se, že to děláte dobrovolně. A co se dělá samo? „Samo“ má vždycky jméno a dvě ruce. :-)

Jací jsou Tví nejoblíbenější skladatelé? Helena Novotná

Na klavír jsem ráda hrávala tklivé skladby ruských autorů. Nejraději ale poslouchám Chopina, Bacha, Čajkovského a Smetanu.

Jaké je Tvoje nejoblíbenější zvířátko v ZOO? Ivča Teplá, Petra Schnaubertová

Kdekdo by jistě tipoval, že mé nejoblíbenější zvíře je Maki trpasličí, že? Ale kdepak, na nejvyšším stupni krasavců se hrdě a vznešeně pyšní gepard.

Coca-Cola, Coca-Cola light nebo Zero? Ivča Teplá, Petra Schnaubertová

Coca-Cola light. :-)

Jaké je Tvé vysněné auto? Ivča Teplá, Petra Schnaubertová

To je opravdu osobní otázka. :-) Vždycky se mi líbil červený Ford Fokus. Nedávno jsem se proháněla v černé Audi R8, ale zvítězí tmavozelená Fabia Combi. Anebo taky budu dál snít a jezdit MHD, ČSAD a ČD s batohem na zádech…

Kterou HM akci jsi měla nejraději jako „obyčejný účastník“ a kterou máš nejradši jako organizátorka? Ivča Teplá, Petra Schnaubertová

Jako obyčejná účastnice jsem nejraději měla zimní festival v Jilemnici a Mladou Smetanovu Litomyšl. Z organizačního hlediska je pro mě nejlepší festival hudebního divadla Prkna v Hradci Králové a Letní škola. I když na každé akci je něco, co ji upřednostňuje před ostatními a dává jí tu výjimečnost připravovat ji s radostí.

Jaký festival HM máš nejraději a proč? Filip Kulhánek

V současné době mám nejraději Prkna. Nejsou tak náročná a ještě se stihnu podívat na všechna představení. :-)

Jsi taky blázen do Červeného trpaslíka? Jaká je Tvoje nejoblíbenější postava, hláška, díl? Filip Kulhánek

Z Červeného trpaslíka jsem viděla jen první díl a Paralelní vesmír. Doma mám všech 52 dílů a stále si říkám, že až budu mít čas, pustím si je postupně všechny. Třeba až budu nemocná nebo v příštím životě.

Jak často máš pocit, že s Hudební mládeží nechceš mít nic společného? Miron Šmidák

Hudební mládež mám ráda, udělám a obětuji pro ni hodně věcí, ale všechno má své meze. Neříkám si, že bych s ní nechtěla mít nic společného, jen je třeba trochu to omezit. Mám řadu zájmů a činností, které s HM nikterak nesouvisí a kterým se toužím opravdu věnovat, a pokud na ně nemám čas, protože je přeci potřeba ještě tohle a tamto, jsem protivná a zvažuji, jestli to takhle opravdu chci.

Jaký zážitek z dětství Ti utkvěl v paměti? Ondřej Kovář

Když jsem našla ještěrku na zahradě, když pro mě přijel táta do školky jeřábem, když mi babička zpívala v kuchyni, když jsem ve škole dostala černý puntík, když jsem poprvé hrála na flétnu…… těch by bylo…

Maky, mam pro Tebe jednu zapeklitou matematickou otázku, kolik je 1+1? :-) Ondřej Kovář

Jako obytný prostor je to vcelku málo, ale pro 2 to stačí.

Milá Markétko, zeptám se na něco stále aktuálního: jaké květiny máš ráda? :) Jituš Nebeská

Květiny jsou jeden z mých světů, krásné a vonící jen pro pár okamžiků. Nejvíc miluju tulipány, tulipány, pak tulipány a hned po nich lilie, jiřinky a růže.

Které knížky Ti stojí na poličce s odkazem, že až budeš mít čas, tak si je určitě přečteš? Jituš Nebeská

S takovou poličkou bych si musela pronajmout patro v Luxoru na Václaváku. V poslední době jsem si oblíbila fantasy, ale jinak čtu válečnou i poválečnou prózu, historii, filosofii, poezii a nejčastěji skripta, ale ty spadají do fantasy. Nejaktuálnějšími knihami na seznamu jsou Jméno růže, Jáma a kyvadlo, Těžké melodično a Ekonomicko-matematické metody.

Kdybys vlastnila přístroj času, do kterého období v dějinách lidstva bys ráda zavítala a proč? Baruš Scholzová

Nejspíš bych zvolila renesanci. Čekal by mě tam Francesco Petrarca, po něm William Shakespeare, krásné šaty a umění, renesanční hudba, zámky. Pominu-li zápory doby, je to nádhera.Markétce posíláme košík plný tulipánů - a Ivče Teplé a Petě Schnaubertové věcnou odměnu za nápaditý dotaz o zvířátkách. Děkujeme všem věrným a odvážným za příspěvky, děkujeme pravidelným čtenářům za vytrvalost. Ano, čtete správně - jsme na konci naší cesty a tímto se s vámi i s Osobnostmi týdne loučíme. Avšak jak praví básník: "Na každém konci je hezké, že něco jiného začíná"...
Baruš´n´Jituš

Autor: Jituš Nebeská, Baruš Scholzová
Vydáno: 29.9.2008
4406 čtenářů
vytisknout článek
Hlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR