Hudební mládež ČR Společnost přátel J.Ježka Kazoo orchestra Časopis TAM-TAM Hud. škola YAMAHA Hudební výchova

Hudební mládež ČR

      Organizace uznaná MŠMT
      pro oblast práce s dětmi a mládeží Jméno a příjmení: 
• Proč se stát členem HM?

• Nová registrace

 Heslo:    


Články  

TAM-TAM


  DiskuseMladá Smetnova Litomyšl - Slovo, Gesto, Tón

Vydáno: 15.9.2015 22:11, autor: Stela Chvojková 1238 čtenářů


Za pár dní propukne již 42. ročník festivalu Hudební mládeže pro mladé náročné publikum – Mladé Smetanovy Litomyšle. Na více než tisíc dětí a studentů, kteří se 16. až 20. září sjedou ze všech koutů ČR, čeká ve Smetanově rodišti sugestivní kombinace hudebního, divadelního a tanečního umění.


Pro děti je připravena už ve středu 16. 9. hudební pohádka Děvět životů a pro studenty středních škol o den později vystoupí brilantní perkusistka Markéta Mazourová.


O slavnostní zahájení se v pátek 18. září ve Smetanově domě postará taneční soubor 420PEOPLE a David Prachař s představením Peklo – Dantovské variace. Jedná se klasický text Dante Alighieriho Peklo v neobvyklém zpracování díla na pomezí hereckého a tanečního projevu s nápaditými hudebními impresemi. Následovat bude Hold Bedřichu Smetanovi, Literární kavárna a vernisáž fotografií účastníků projektu Face2Art. Sobotní ráno bude patřit libereckému Divadlu Vydýcháno s akční komedií Quentin aneb zrození legendy. Zahradní slavnost v Klášterních zahradách odpoledne představí sbor a orchestr Hudební mládeže, Blackband a dětský sbor Slunečnice.


Večer se samozřejmě můžete těšit na stylový Muzikálový ples ve stylových kostýmech. Závěr festivalu vám zpříjemní zpěvák a kytarista Jan Matěj Rak v originálním koncertním pásmu Ježkovy vwoči se slavnými písněmi a skladbami Jaroslava Ježka.


Pořadatelem festivalu MSL je město Litomyšl a Hudební mládež České republiky, největší nezisková organizace dětí a mládeže v ČR zaměřená na umění a kulturu, která je také členem mezinárodní federace Jeunesses Musicales International. Festival Mladá Smetanova Litomyšl se koná za finanční podpory Města Litomyšl, Pardubického kraje a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.Hlavním sponzorem Hudební mládeže ČR je firma Ventima, s.r.o.


© Hudební mládež ČR